EURO 2024 – tästä EM-futiksen otteluohjelma talteen

Jalkapallon EM-kisat käynnistyvät perjantaina 14.6. Alla täydellinen otteluohjelma, jotta osaat suunnitella kesäpäiväsi oikein! Joukkueita on 24 ja alkulohkoja kuusi A-F. Jokaisen lohkon kaksi parasta pääsevät suoraan pudotuspeleihin ja lisäksi neljä parasta lohkokolmosta etenevät 16. parhaan joukkoon.

Mummorullan sivuilta löydät koko turnauksen ajan parhaat kisat, palkintoina on mm. 4kpl supermatkoja Real Madridin kotimatsiin Santiago Bernabeulle sekä ihan riihikuivaa käteistä.

Otteluohjelma

Pe 14.6.
 klo 22.00 Saksa – Skotlanti (A)

La 15.6.
 klo 16.00 Unkari – Sveitsi (A)
La 15.6. klo 19.00 Espanja – Kroatia (B)
La 15.6. klo 22.00 Italia – Albania (B)

Su 16.6.
 klo 16.00 Puola – Hollanti (D)
Su 16.6. klo 19.00 Slovenia – Tanska (C)
Su 16.6. klo 22.00 Serbia – Englanti (C)

Ma 17.6.
 klo 16.00 Romania – Ukraina (E)
Ma 17.6. klo 19.00 Belgia – Slovakia (E)
Ma 17.6. klo 22.00 Itävalta – Ranska (D)

Ti 18.6.
 klo 19.00 Turkki – Georgia (F)
Ti 18.6. klo 22.00 Portugali – Tshekki (F)



Ke 19.6. klo 16.00 Kroatia – Albania (B)
Ke 19.6. klo 19.00 Saksa – Unkari (A)
Ke 19.6. klo 22.00 Skotlanti – Sveitsi (A)

To 20.6.
 klo 16.00 Slovenia – Serbia (C)
To 20.6. klo 19.00 Tanska – Englanti (C)
To 20.6. klo 22.00 Espanja – Italia (B)

Pe 21.6.
 klo 16.00 Slovakia – Ukraina (E)
Pe 21.6. klo 19.00 Puola – Itävalta (D)
Pe 21.6. klo 22.00 Hollanti – Ranska (D)

La 22.6.
 klo 16.00 Georgia – Tshekki (F)
La 22.6. klo 19.00 Turkki – Portugali (F)
La 22.6. klo 22.00 Belgia – Romania (E)



Su 23.6. klo 22.00 Sveitsi – Saksa (A)
Su 23.6. klo 22.00 Skotlanti – Unkari (A)

Ma 24.6.
 klo 22.00 Kroatia – Italia (B)
Ma 24.6. klo 22.00 Albania – Espanja (B)

Ti 25.6.
 klo 19.00 Hollanti – Itävalta (D)
Ti 25.6. klo 19.00 Ranska – Puola (D)
Ti 25.6. klo 22.00 Englanti – Slovenia (C)
Ti 25.6. klo 22.00 Tanska – Serbia (C)

Ke 26.6.
 klo 19.00 Slovakia – Romania (E)
Ke 26.6. klo 19.00 Ukraina – Belgia (E)
Ke 26.6. klo 22.00 Tshekki – Turkki (F)
Ke 26.6. klo 22.00 Georgia – Portugali (F)

Neljännesvälierät

La 29.6. klo 19.00 ottelu 38 / A2 – B2 (Berliini)
La 29.6. klo 22.00 ottelu 37 / A1 – C2 (Dortmund)

Su 30.6.
 klo 19.00 ottelu 40 / C1 – D3/E3/F3 (Gelsenkirchen)
Su 30.6. klo 22.00 ottelu 39 / B1 – A3/D3/E3/F3 (Köln)

Ma 1.7.
 klo 19.00 ottelu 42 / D2 – E2 (Düsseldorf)
Ma 1.7. klo 22.00 ottelu 41 / F1 – A3/B3/C3 (Frankfurt)

Ti 2.7.
 klo 19.00 ottelu 43 / E1 – A3/B3/C3/D3 (München)
Ti 2.7. klo 22.00 ottelu 44 / D1 – F2 (Leipzig)

Puolivälierät

Pe 5.7. klo 19.00 ottelu 45 / voittaja 39 – voittaja 37 (Stuttgart)
Pe 5.7. klo 22.00 ottelu 46 / voittaja 41 – voittaja 42 (Hampuri)

La 6.7.
 klo 19.00 ottelu 48 / voittaja 40 – voittaja 38 (Düsseldorf)
La 6.7. klo 22.00 ottelu 47 / voittaja 43 – voittaja 44 (Berliini)

Välierät

Ti 9.7. klo 22.00 / voittaja 45 – voittaja 46 (München)

Ke 10.7.
 klo 22.00 / voittaja 47 – voittaja 48 (Dortmund)

Finaali

Su 14.7. klo 22.00 (Berliini)

Scroll to Top
KATSO KASINOBONUKSET